Veroorzaker van milieuschandaal vraagt faillissement aan

foto: iStock
Gepubliceerd op 9/10/2025 om 10:00
Laatst bewerkt op 9/10/2025 om 10:05

De veroorzaker van het grote milieuschandaal in de Duitse grensplaats Tüddern is een faillissementsprocedure gestart. Het transportbedrijf uit Erkelenz moet inmiddels 300.000 euro betalen aan de stadsregio Heinsberg, maar hangt nog veel meer boven het hoofd.

Het hoofd van de regio Heinsberg, Stephan Pusch, kijkt niet vreemd op van de aanvraag. Hij was er al enkele maanden geleden vanuit gegaan dat het bedrijf deze weg zou volgen, zegt Pusch in de Aachener Zeitung.

Het groot milieuschandaal op een terrein vlak buiten Tüddern kwam in april aan het licht. 30.000 kubieke meter vervuilde grond zou er illegaal zijn gestort. In Duitse media wordt gesproken van het grootste milieuschandaal in de regio ooit.

Omdat het bedrijf weigerde de vervuilde grond af te dekken of te verwijderen, liet de Kreis Heinsberg dat doen. Ook werd een drainagesysteem aangelegd zodat oppervlaktewater niet in contact kan komen met de vervuilde grond. Deze maatregelen kosten de Kreis Heinsberg 300.000 euro die ze hoopt te kunnen verhalen op de veroorzaker.

Het opruimen en saneren van de berg zwaar verontreinigde grond loopt naar schatting in de miljoenen. Deze rekening kan of wil het bedrijf uit Erkelenz niet betalen.

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.

Reclame

Advertenties