Voerendaal heeft 3,5 miljoen euro overgehouden in 2025
De gemeente Voerendaal heeft het boekjaar 2025 afgesloten met een positief resultaat van ruim 3,4 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarstukken die binnenkort door de gemeenteraad worden behandeld.
Van het overschot wordt bijna één miljoen euro toegevoegd aan de algemene reserve. Daarnaast wil het college 1,5 miljoen reserveren voor een nieuw fonds ‘Uitvoeringskracht’. Dit fonds moet de gemeente helpen om de ambities uit de bestuursperiode 2026-2029 uit te voeren en extra capaciteit in te zetten waar dat nodig is.
Ook wordt voorgesteld een nieuw Leefbaarheidsfonds op te richten. Hiervoor wordt 400.000 euro gereserveerd. Het fonds is bedoeld om initiatieven van inwoners te ondersteunen en de leefbaarheid in de verschillende kernen van Voerendaal te versterken. Vanaf 2027 wordt jaarlijks 100.000 euro beschikbaar gesteld voor projecten vanuit de samenleving.
Verder gaat 420.000 euro naar de reserve Sociaal Domein voor innovaties en jeugdparticipatie en wordt 198.000 euro toegevoegd aan de reserve overloop. Met de jaarstukken legt het college verantwoording af over het gevoerde beleid in 2025.
De gemeenteraad neemt op 2 juli een definitief besluit over de jaarrekening en de voorgestelde bestemming van het overschot.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.