Theatervoorstelling Het geluk van Limburg langer te zien


De theatervoorstelling het geluk van Limburg is drie weken langer te zien in de Rodahal in Kerkrade. Dat werd het afgelopen weekend bekendgemaakt.
De voorstelling over de Zuid-Limburgse mijnindustrie is van het begin af aan een groot succes. Inmiddels zijn er al 85.000 kaarten verkocht. Het geluk van Limburg is nog tot en met 7 december te zien in Kerkrade.
De tekst voor het theaterstuk is geschreven door Frans Pollux en is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Marcia Luyten. Een familiekroniek getekend door begin en het einde van de mijnindustrie. Zuid-Limburg, tussen 1900 en 1970, iedereen leeft een leven bepaald door de mijn, de kerk en de staat. Drie generaties van een familie maken de gloriedagen en uiteindelijke ondergang van de mijn Willem-Sophia mee. Trots, volgzaamheid en verzet botsen wanneer de familieleden worden geconfronteerd met industrialisatie, oorlog en valse vergezichten. Het Geluk van Limburg is een ode aan veerkracht, liefde en verbondenheid van een Limburgse familie.
Het theaterstuk weet de bezoeker letterlijk het Limburgse mijnverleden in te trekken met een bijzondere combinatie van film en theater. De liedjes van Carboon en Knipa maken de sfeer compleet. Huub Stapel verwoordde het met gepaste trots: "Wij hebben het samen tot een succes gebracht."
Streekomroep ZO-NWS maakte eerder deze reportage bij de perspresentie:
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.