Stoomlocomotief maakt eerste kilometers na jarenlange opknapbeurt

foto: facebook De miljoenenlijn
Gepubliceerd op 8/12/2025 om 10:37
Laatst bewerkt op 8/12/2025 om 11:38

Zaterdag maakte stoomlocomotief 52 532 na jaren de eerste officiële kilometers op het spoor. De nieuwste stoomlocomotief van de Miljoenenlijn is dit jaar de Kerst Expres.

De afgelopen 10 jaar is de locomotief in de werkplaats in Simpelveld opgeknapt. De uit 1943 daterende Duitse locomotief heeft het nodige meegemaakt. Zo werd de loc in 1945 door de Russen opgeëist. Pas in 1962 kwam het 136 ton zware voertuig terug in Duitse handen. Sinds 1994 is het ruim 20 meter lange gevaarte in Nederlands bezit. In 2015 kwam de locomotief per vrachtwagen naar Simpelveld.

De komende weken is de trein te bewonderen in het Heuvelland tijdens de ritjes als Kerst Expres. Kijk voor meer informatie en tickets op de website van de Miljoenenlijn.

Reclame

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.

Advertenties