Simpelveld wil parkeerplaats kopen om parkeerdruk te verlagen
De gemeente Simpelveld wil het parkeerterrein aan de Kloosterstraat aankopen van woningcorporatie Krijtland Wonen. Met het ruim 5.300 vierkante meter grote terrein wil de gemeente vooral de parkeerdruk in het centrum verminderen.
Op het terrein zijn momenteel 81 parkeerplaatsen en een fietsenstalling voor 35 fietsen aanwezig. Naast parkeren ziet de gemeente ook andere mogelijkheden. Zo kan het terrein worden gebruikt voor evenementen. De bestaande fietsenstalling zou in de toekomst kunnen worden uitgebreid met laadpunten voor elektrische fietsen.
Een aangrenzende natuurstrook kan mogelijk gebruikt worden voor een betere opvang van hemelwater. Daarnaast onderzoekt Enexis of hier een verdeelstation kan worden geplaatst.
De gemeenteraad wordt voorgesteld om het perceel aan te kopen voor 215.000 euro. Daar komt nog ongeveer 10.000 euro bij aan achterstallig onderhoud. De gemeenteraad van Simpelveld neemt op donderdag 24 september een beslissing over de aankoop van de parkeerplaats.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.