Gemeente besluit om kasteel Strijthagen niet te kopen

Gepubliceerd op 27/02/2026 om 09:05
Laatst bewerkt op 27/02/2026 om 12:29

Het college van burgemeester en wethouders van Landgraaf heeft besloten geen gebruik te maken van het eerste recht van koop op kasteelcomplex Strijthagen.

De huidige eigenaar had het kasteel voor 3,25 miljoen euro aan de gemeente aangeboden. Volgens het college zijn er op dit moment geen urgente ruimtelijke, juridische of maatschappelijke ontwikkelingen die een gemeentelijke aankoop noodzakelijk maken, noch is er sprake van een acuut probleem ter plaatse.

Het kasteelcomplex kent een lange geschiedenis die teruggaat tot de middeleeuwen en groeide in de eeuwen daarna uit tot een belangrijk adellijk landgoed in de regio. Het huidige kasteel, dateert grotendeels uit de 17e en 18e eeuw en vormt samen met de omliggende hoeves, lanenstructuur en het landschap een cultuurhistorisch waardevol geheel dat van grote betekenis is voor het lokale erfgoed.

Juist met die monumentale en publieke waarde in het achterhoofd heeft het college het verzoek van de eigenaar ingewilligd om in overleg te treden over het bestaande juridische kader. Het doel is om de verkoop mogelijk te maken zonder afbreuk te doen aan het historische karakter en de publieke toegankelijkheid van het complex.

Reclame

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.

Advertenties