Nederlandse vrouwenelftal met Romée Leuchter makkelijk langs Zuid-Korea
Het Nederlands dameselftal, met de Schinveldse Romée Leuchter in de gelederen heeft dinsdag makkelijk gewonnen van Zuid-Korea. Het werd in Waalwijk 5-0.
Voor de laatste wedstrijd van het jaar moesten de oranjeleeuwinnen het voor het eerst in een officieel interland opnemen tegen de ploeg uit Zuid-Korea. Het werd uiteindelijk een makkelijke overwinning, waarbij Vivianne Miedema vier maal het doel van de Aziatische tegenstander wist te vinden. Het vijfde doelpunt kwam van de voet van Ella Peddemors.
Ook Leuchter, die de hele wedstrijd speelde, was drie keer dicht bij een doelpunt. Door het grote aantal geblesseerden kregen ook diverse nieuwe speelsters de mogelijkheid om hun kunnen te tonen aan de ruim 4.000 toeschouwers.
In het voorjaar van 2026 gaat voor Oranje de WK-kwalificatie beginnen. Oranje moet dan afrekenen met Frankrijk, Polen en Ierland. Alleen de groepswinnaar verdient namelijk een rechtstreeks ticket voor het WK. De andere landen spelen in het najaar play-offs. Het WK 2027 wordt gespeeld in Brazilië.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.