Werkzaamheden in Nuinhofwijk gaan van start


Binnenkort gaan de eerste werkzaamheden in de Nuinhofwijk in Nuth van start. Het gaat om vervanging van het stroomnet en het riool. Voorlopig worden er nog geen woningen gesloopt.
De monumentale mijnwerkerswijk in Nuth is dringend toe aan een opknapbeurt. Van de 118 woningen worden nog 27 woningen bewoond. In een groot deel van de panden zijn via een antikraakregeling tijdelijke huurders ondergebracht. Uiteindelijk worden 51 woningen gesloopt en de rest wordt opgeknapt.
De wijk wordt in verschillende fases gesloopt of gerestaureerd. De eerste woningen gaan naar verwachting in het eerste kwartaal van 2026 tegen de vlakte.
Als eerste gaat Enexis aan de slag met het verzwaren van het elektriciteitsnetwerk. De nieuwe wijk wordt namelijk aardgasvrij. Ook het riool in de wijk krijgt een opknapbeurt. Onlangs waren er nog problemen met ongedierte in de wijk die het gevolg waren van een verzakt riool.
GoenLinks en de PvdA maakten zich zorgen over het onderhoud van het groen en de openbare ruimte in de wijk. Vooral de entree van de dorpskern en de toegang tot de A76 moet volgens de fracties meer aandacht krijgen. Ook het feit dat enkele woningen na het vertrek van de bewoners plots onbewoonbaar werden verklaard zorgde voor enige verbazing. Volgens de gemeente komt dat doordat er in de woningen grondig onderzoek is gedaan in verband met de sloop.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.