Huizenprijzen stijgen fors, ook in Parkstad
De prijzen van koopwoningen zijn in meerdere gemeenten in de regio Parkstad het afgelopen jaar flink gestegen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Vooral in Beekdaelen en Landgraaf gingen de prijzen hard omhoog. In beide gemeenten steeg de gemiddelde prijs van een koopwoning met ongeveer 12 procent vergeleken met het eerste kwartaal van vorig jaar.
Ook in Brunssum was sprake van een stevige stijging. Daar werden koopwoningen gemiddeld zo’n 10 procent duurder. In Kerkrade stegen de huizenprijzen met ruim 9 procent.
Volgens het CBS lijken gemeenten aan de oostkant van Nederland, waaronder Zuid-Limburg, bezig met een inhaalslag op de woningmarkt. Nadat de huizenprijzen in 2023 tijdelijk afvlakten, zijn de prijzen sinds 2024 opnieuw sterk gestegen. In veel gemeenten zijn inmiddels nieuwe prijsrecords bereikt.
Landelijk stegen de huizenprijzen gemiddeld met 5,2 procent. Daarmee ligt de stijging in verschillende Parkstadgemeenten duidelijk boven het landelijke gemiddelde.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.