Heerlen start met opknappen Schelmentoren

Artist impression van mogelijke toekomstige inrichting Schelmentoren. foto: Gemeente Heerlen
Gepubliceerd op 28/02/2025 om 11:18
Laatst bewerkt op 28/02/2025 om 11:17

Heerlen begint eind maart met het opknappen van de Schelmentoren. De toren is onderdeel van Landsfort Herle en is één van de oudste overblijfselen van de middeleeuws Heerlen.

De Schelmentoren behoorde bij een kleine, ommuurde en omgrachte vesting die verder bestond uit de Pancratiuskerk en een paar huizen. Na de middeleeuwen deed het dienst als gevangenis. Bokkenrijders zouden er opgesloten hebben gezeten. Maar het was ook ooit een woontoren en een raadszaal.

Volgens wethouder centrumontwikkeling Jordy Clemens hebben maar weinig mensen weet van de geschiedenis van de Schelmentoren. "De Schelmentoren heeft zo veel verhalen te vertellen en verdient het alleen daar al om, om opgeknapt te worden zodat iedereen zelf kan komen kijken", zegt Clemens.

Na restauratie wordt de toren opengesteld voor het publiek. Op de diverse verdiepingen zijn er exposities met verhalen uit de geschiedenis van de Schelmentoren. Bezoekers meegenomen via drie historische personages, die op elke verdieping een nieuw tijdperk belichten. Met een combinatie van authentieke objecten en multimedia wordt de middeleeuwse stad tot leven gebracht.

In de loop van dit jaar moet de verbouwing klaar zijn. Tijdens de verbouwing worden ook de omliggende openbare ruimte heringericht.

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties