Weer dreigende vissterfte in vijver

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 27/08/2013 om 21:32
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 22:10

In de visvijver van HSV De Hering dreigt opnieuw massale vissterfte. Uit metingen van het Waterschap Roer en Overmaas is dinsdag gebleken dat er een groot zuurstoftekort is in de vijver in de Schinveldse bossen.

Daarom heeft de gemeente opnieuw maatregelen genomen. In het water heeft zich sulfide gevormd. Omdat beluchten van het water geen zin heeft, wordt de vijver sinds dinsdagavond voorzien van vers leidingwater. Dat wordt met waterwagens aangevoerd vanuit een tappunt van WML. Woensdagochtend wordt bekeken of dat het gewenste resultaat heeft opgeleverd.

Vorige maand kon een massale vissterfte ternauwernood worden voorkomen. Toen werden door het waterschap grote pompen geinstalleerd en zorgde ook de brandweer voor beluchting.

Kijk hier naar foto's van het watertransport >>

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties