Verdachten opgepakt dankzij project Wake Up

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 2/02/2017 om 20:14
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 21:48

De politie-invallen in Brunssum en omstreken van 10 januari vloeien voort uit het project Wake Up. Dat hebben officier van Justitie Daniele Weymar en burgemeester Luc Winants donderdag op een persconferentie bekend gemaakt.

Het project is een samenwerkingsverband tussen onder andere de gemeente, het OM, de politie en het bureau Jeugdzorg. In bijna één jaar tijd zijn in de regio zo'n 75 jongeren die crimineel gedrag vertoonden gevolgd.

Dat leidde tot 19 aanhoudingen op 10 januari. Bij die actie werden niet alleen tientallen misdrijven opgelost. Ook werden een grote hoeveelheid geld, kilo's harddrugs, vuurwapens, een gestolen auto en onderdelen in beslag genomen.

De bende wordt ook verantwoordelijk gehouden voor de ramkraak op juwelier van Sloun in Brunssum. De verdachten werden opgepakt bij invallen in woningen in 18 panden in Heerlen, Hoensbroek, Amstenrade, Brunssum, Schinveld en Landgraaf.

De meeste aandacht van het project Wake Up gaat nu uit naar jongeren die op het randje van de criminaliteit balanceren. Die worden niet alleen in de gaten gehouden maar ze worden, eventueel met hun ouders, ook uitgenodigd op het gemeentehuis.

Daar volgt soms een gesprek met de burgemeester, politie en jeugdzorg. Volgens de gemeente Brunssum en het OM wordt op die manier geprobeerd de jongeren op het rechte pad te krijgen en te voorkomen dat ze de plekken van de opgepakte criminele jongeren gaan innemen.

Bekijk je dit bericht via de LOO-tv app, dan kun je het videofragment vinden onder tabblad 'video'.

 

 

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties