Tweede deel heliostaat geplaatst
In Heerlen is woensdagochtend het tweede deel van de heliostaat op het Maakwartier geplaatst. De heliostaat weerkaatst met behulp van spiegels het zonlicht naar één punt.
Eerder werd al het onderste deel van de heliostaat geplaatst. Met een kraan werden woensdag de twee bovenste ringen geplaatst. Beide ringen wegen zo'n 18 ton per stuk. Op één van de ringen zijn Romeinse cijfers van bladgoud te zien.
De Heliostaat, die verwijst naar de Romeinse geschiedenis van de stad, wordt later nog voorzien van een afbeelding van een maan.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: 06-11 31 96 64.