Snelle trein Heerlen-Aken stap dichterbij

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 18/11/2015 om 10:14
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 21:56

De VVD en de PvdA in de Tweede Kamer gaan voor een snelle treinverbinding tussen Heerlen en Aken. Daar zullen de twee coalitiepartijen donderdag in de Kamer bij staatssecretaris Dijksma op aandringen.

Ook oppositiepartijen CDA en SP in de Tweede Kamer scharen zich achter het plan, dat daarmee op een meerderheid kan rekenen. De Stadsregio Parkstad Limburg pleit al jaren voor de snelle treinverbinding.

Om de snelle verbinding mogelijk te maken moet de spoorlijn tussen Heerlen en Aachen deels worden verdubbeld en geëlektrificeerd.

Het uit Schinveld afkomstige VVD-Kamerlid Chantal Nijkerken-de Haan spreekt van goed nieuws voor Parkstad: “Een snelle treinverbinding is goed voor de economie, goed voor de leefbaarheid en goed voor de bereikbaarheid."

De slechte treinverbinding die er nu is tussen Heerlen en Aken dwint voor forensen gebruik te maken van de auto. Met de snelle treinverbinding wordt ook het fileprobleem aangepakt. Bovendien wordt de Euregionale arbeidsmarkt beter bereikbaar, zegt het kamerlid.

 

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties