Rustig verlopen informatiebijeenkomst

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 1/03/2016 om 12:03
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 21:54

Zo'n 175 omwonenden van het tijdelijke asielzoekerscentrum in Brunssum hebben maandag de informatieavond bezocht. Daar konden ze met de gemeente en het COA de opvang die sinds december in gebruik is, evalueren.

Conclusie van de bijeenkomst was dat de opvang van de circa 80 asielzoekers probleemloos verloopt. Vooraf vreesden omwonenden dat ze overlast zouden ondervinden, maar daarvan blijkt geen sprake, lieten de meesten weten.

Volgens Robert Ploeg van het COA waren de bezoekers positief en vooral nieuwsgierig naar de opvang en de bewoners in het Zuyderland ziekenhuis. "Het beeld wat je af en toe in de media leest, is er niet in Brunssum", zegt de woordvoerder.

Ook de sfeer tijdens de bijeenkomst was een stuk rustiger dan tijdens de eerste inloopavond, drie maanden geleden. Ook nu had de gemeente extra veiligheidsmaatregelen genomen, maar die bleken achteraf niet nodig.

Momenteel wordt de opvang uitgebreid naar het maximaal afgesproken aantal van 200 asielzoekers. Binnenkort wordt een nieuwe groep van ongeveer 50 asielzoekers verwacht, maar wanneer die arriveren is nog onduidelijk, zegt Ploeg.

 

 

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties