Provincie mag deel Buitenring aanleggen

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 3/06/2014 om 14:07
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 22:05

De provincie Limburg mag het deel van de Parkstad Buitenring bij Avantis aanleggen. Dat heeft de Raad van State dinsdag besloten. Daarmee komt de Raad tegemoet aan het verzoek van de provincie om opnieuw een deel van de schorsing van het inpassingsplan op te heffen.

Het gaat om een stuk weg van 700 meter tussen de rotonde op industrieterrein Avantis en de Hamstraat in Kerkrade.

De provincie wil het stuk weg aanleggen omdat anders Europese subsidies wegvallen. Eerder gaf de Raad van State toestemming om een stuk van de buitenring tussen Amstenrade en Brunssum aan te leggen, in afwachting van een definitieve uitspraak van het Europese Hof.

Volgens de Raad van State zijn met de aanleg van het stuk buitenring bij Avantis 'geen onomkeerbare gevolgen te verwachten' voor de Natura 2000-gebieden Brunssummerheide en Geleenbeekdal. Op dat punt was het inpassingsplan geschorst. Naar verwachting wordt het volledige inpassingsplan van de buitenring eind dit jaar op zitting behandeld.

Lees hier de uitspraak van de Raad van State >>

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties