Meer vermogende Limburgers, Kerkrade telt laagste aantal

foto: iStock
Gepubliceerd op 8/10/2025 om 10:10
Laatst bewerkt op 8/10/2025 om 10:21

Kerkrade telt het laagste aantal inwoners in Nederland met een vermogen van een miljoen euro of meer. Dat blijkt uit cijfers uit 2024 van het Centraal Bureau voor de Statistiek.

Het aantal miljonairs blijft in Limburg en de rest van het land toenemen. Opvallend is dat de regio Parkstad in onze provincie achterblijft. Voerendaal scoort met 4,8 procent van de huishoudens het hoogst. In Kerkrade mag slechts 1 procent van de huishoudens zich miljonair noemen. Brunssum, Heerlen en Landgraaf bungelen met rond de anderhalf procent onderaan de lijst. In Beekdaelen is 4,4 procent van de huishoudens vermogend en in Simpelveld is dat 3,2 procent.

Dat het aantal miljonairs toeneemt komt vooral door de oplopende waarde van het vastgoed.

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.

Reclame

Advertenties