Ook voordelen aan het vertrek van Engeland
Volgens CDA-gedeputeerde Ger Koopmans kunnen er ook voordelen zitten aan het vertrek van Groot Brittanië uit de Europese Unie. Dat liet de gedeputeerde volgens de regionale nieuwszender L1 vrijdagmorgen weten tijdens de statencommissie.
Nu een meerderheid heeft gekozen voor de zogenaamde Brexit zouden er best wel ondernemers kunnen zijn die uit Engeland willen vertrekken. Limburg moet proberen deze ondernemers naar onze provincie te krijgen. Groot Brittanië is voor Nederland overigens een zeer belangrijk land als het gaat om export.
De gedeputeerde was ook zeer positief over het besluit om de obligaties die de provincie had in Engelse banken te verkopen. Net op tijd zo nu blijkt. De obligaties zijn na het vertrek flink gedaald en zouden nu 8 miljoen euro minder waard zijn dan de 72 miljoen euro die de provincie er voor heeft gekregen. Wie Engelse ponden overweegt te kopen moet nu zijn slag slaan. De koers van de Engelse pond heeft een historisch dieptepunt bereikt.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: 06-11 31 96 64.