Drinkmok uit WO II naar Amerika

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 1/04/2016 om 11:56
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 21:54

De mok die teruggaat naar nabestaanden van een Amerikaanse oorlogsveteraan is vrijdag officieel overhandigd. Een militair van JFC neemt de mok en het identiteitsplaatje mee terug naar de Verenigde Staten.
De overhandiging vond vrijdag plaats in D'r Brikke Oave in Brunssum.

Lex Theunissen uit Brunssum vond de drinkmok uit de Tweede Wereldoorlog in de nalatenschap van zijn vader. Deze kreeg de drinkbeker als bedankje van de Amerikaanse soldaat. De vader werkte in de oorlog als tolk voor de Amerikanen. In de mok staan de naam van de vrouw van de soldaat en de namen van zijn kinderen gekrast. Tevens staan de landen waar soldaat William Runyon had gevochten er op.

Via internet wist de Brunssumer in contact te komen met één van de zonen van de man. Deze liet weten dat zijn vader na de oorlog alcoholist was geworden en zijn familie als gevolg van een oorlogstrauma had verwaarloosd. Uit de mok blijkt dat hij toch veel waarde hechtte aan zijn gezin.

Kijk hier naar de foto's van de overhandiging van de drinkbeker >>

 

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties