Weekend at War in teken 70 jaar bevrijding
De tweede editie van Weekend at War staat op 22 en 23 augustus in het teken van 70 jaar bevrijding. Met Weekend at War willen de vrijwilligers van de Zuid-Limburgse Stroomtrein Maatschappij (ZLSM) de geschiedenis rond de bevrijding in ere houden.
Dit jaar is het 70 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd door het Amerikaanse, Britse en Canadese leger. De Tweede Wereldoorlog vormt een belangrijk onderdeel in de geschiedenis van de Miljoenenlijn.
Samen met diverse re-enactmentgroepen organiseert de ZLSM 'Weekend at War, 70 jaar bevrijd Nederland'. Tijdens een rit met de stroomtrein krijgen reizigers tussen Vetschau (D) en Schin op Geul diverse scenes uit de Tweede Wereldoorlog te zien.
Verder worden twee grote legerkampementen ingericht. Meer dan 200 re-enactors beelden daar de geschiedenis van de oorlog uit. Vooral de verzorging van gewonde soldaten krijgt deze keer extra aandacht.
Bekijk het volledige programma op de website www.miljoenenlijn.nl Daar zijn ook kaarten voor Weekend at War in de voorverkoop te bestellen.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: 06-11 31 96 64.