Vakantiereizen slecht voor inflatie
De hoge prijzen voor vakantiereizen en vliegtuigtickets is slecht voor de inflatie in Nederland. Dat blijkt uit de cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag bekend heeft gemaakt.
De inflatie steeg van 0,6 procent in april naar 1,1 procent in mei. Dat is het hoogste niveau van de inflatie sinds 7 maanden. Voor het berekenen van de inflatie wordt ook altijd gekeken naar de zelfde periode een jaar eerder.
De grootste oorzaak voor deze stijging is de hogere vraag naar vakantiereizen. Omdat Pinksteren ook in de maand mei viel werden er dit jaar meer vakanties geboekt in de meimaand.
Reisorganisaties vragen hogere prijzen tijdens vakantieperioden. Daardoor betaalden mensen veel meer voor een vakantie of een ticket dan in vergelijking met mei 2014.
Door het vroeg vallen van de Pinksterdagen verwacht het CBS dat de verhoging van de inflatie niet structureel is.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: 06-11 31 96 64.