Onthulling monument Joodse gevallenen
Op 12 december wordt er bij de school De Wegwijzer in Landgraaf een oorlogsmonument onthuld.
Dat ter nagedachtenis aan vijf Joodse kinderen en een Joodse vrouw die op 13 december 1943 vanaf de Veeweg zijn gedeporteerd en vervolgens in de gaskamers van Auschwitz om het leven zijn gekomen.
De slachtoffers zaten, onder leiding van de hoofdmeester van de school, ondergedoken maar werden verraden. Het monument van kunstenaar Carry Bakker wordt vrijdag rond 14.30 uur onthuld.
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: 06-11 31 96 64.