Brunssumse kastanjebomen worden gekapt

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 4/09/2014 om 12:43
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 22:04

In de gemeente Brunssum gaan in de komende jaren alle kastanjebomen verdwijnen. De gemeente heeft hiervoor een vergunning aangevraagd.

Brunssum heeft ruim 250 kastanjebomen. Helaas zijn de meeste bomen ziek. De bomen zijn aangetast door de kastanjebloedings-ziekte. Deze ziekte is een doodvonnis voor de boom. De gemeente gaat niet alle bomen in één keer kappen maar pas op het moment dat de boom een gevaar gaat vormen.

Er wordt wel nu al een vergunning voor alle bomen aangevraagd zodat niet voor iedere boom apart een vergunning moet worden aangevraagd met de daarbij behorende wachttijden en inzet van ambtenaren. De gekapte bomen worden vervangen door een andere soort boom die vaak beter in de omgeving past.

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties