Koningsplaat uit Bingelrade teruggevonden
Een verdwenen koningsplaat uit 1810 uit Bingelrade is teruggevonden via Marktplaats. Dat laat de Heemkundevereniging De Veersjprunk weten, die nu de trotse bezitter is van het koningszilver.
Omdat de heemkundevereniging het belangrijk vond dat de koningsplaat terug zou komen naar Bingelrade, werd een bod uitgebracht. Omdat ook de verkoper dezelfde mening was toegedaan, werd al snel overeenstemming bereikt.
Het schildje behoorde bij schutterskoning Gian Leonard Janssen van de toenmalige Schutterij H. Lambertus uit Bingelrade. Uit gegevens van de volkstelling uit 1796 valt op te maken dat de schutterskoning, toen 43 jaar oud en weduwnaar, ook burgemeester was van Bingelrade. De heemkundevereniging is nog op zoek naar meer informatie over deze schutterskoning.
Het schildje wordt bij het andere schutterszilver van de toenmalige schutterij opgeslagen in het gemeentearchief. Daar bevinden zich ook de buks en de vogel. De schutterij van Bingelrade werd in 1966 opgeheven.
foto © LOO-tv | Twan Senden
Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.
-----
Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: 06-11 31 96 64.