Kerkradenaar vast voor pinpasfraude Brunssum

Foto: iStock
Gepubliceerd op 11/07/2025 om 07:52
Laatst bewerkt op 11/07/2025 om 08:31

Een man (24) uit Kerkrade zit in voorarrest op verdenking van grootschalige pinpasfraude bij negen slachtoffers uit Brunssum. Volgens het Openbaar Ministerie zou hiermee tienduizenden euro’s buit zijn gemaakt, bevestigt zijn advocaat Bram Schins tegenover ZO-NWS.

De Kerkradenaar liep tegen de lamp toen hij tijdens het lopende rechercheonderzoek werd herkend op camerabeelden bij een pinautomaat in Brunssum. "Mijn cliënt is op verzoek van anderen, in ruil voor een jointje, diverse malen gaan pinnen met andermans bankpassen", zegt Schins.

"Hij wist echter niet dat die pinpassen afkomstig waren van zogeheten pinpasfraude en vanwege beperkingen in zijn ontwikkeling, begrijpt hij niet dat hij in voorlopige hechtenis zit", vervolgt de raadsman van de verdachte Kerkradenaar.

"Dat is precies de modus operandi hoe criminelen in dit soort zaken werken: verstandelijk zwakkere en makkelijk beïnvloedbare jongeren benaderen om bij vaak bejaarden bankpassen ophalen in ruil voor bijvoorbeeld verdovende middelen. Het brein achter de daadwerkelijke pinpasfraude zorgt daarmee dat hij uit beeld blijft", aldus de advocaat.

In deze zaak heeft de politie (nog) geen andere verdachte aangehouden. De inhoudelijke behandeling in deze zaak zal in een later stadium gaan plaatsvinden.

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail of vul het contactformulier in.

Reclame

Advertenties