Fosfaat probleem voor natuurlijke begrazing

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 10/04/2017 om 11:24
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 21:46

De nieuwe wetgeving voor het terugdringen van fosfaat zijn een bedreiging voor natuurlijke begrazing. Onder andere voor de Schotse Hooglanders in het natuurgebied Roode beek/Rhodebach in Schinveld en Gangelt.

Dat melden de Stichtingen FREE Nature en Taurus. Zij beheren diverse kuddes Schotse Hooglanders, Galloway en paarden voor onder andere Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer.

Zo hangt de dieren een slachtronde boven het hoofd voor een deel van de vrouwelijke runderen. Hierdoor wordt een geleidelijke aanwas van een kudde zeer moeilijk. De kuddes zorgen voor een natuurlijke begrazing waardoor juist een grote variatie ontstaat in de flora en fauna van de natuurgebieden. Ook wordt het heel moeilijk om nieuwe natuurgebieden te laten begrazen of om bestaande begrazing verder uit te breiden.

Doel van de richtlijnen is om het fosfaat in de bodem terug te dringen. Volgens de stichtingen ontstaat het overschot niet door de natuurlijke begrazing, maar juist door de bemesting in de reguliere landbouw en het bijvoeren van melkvee. De stichtingen hebben diverse knelpunten van de nieuwe richtlijnen al aangekaart bij de verantwoordelijke rijksdienst.

 

foto © LOO-tv | Schotse Hooglanders in het natuurgebied in Schinveld.

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties