Bezoekersaantal Thermenmuseum Heerlen sterk gegroeid

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 6/11/2020 om 11:43
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 21:22

Het Thermenmuseum heeft een sterke groei van het aantal bezoekers geconstateerd over de laatste maanden ten opzichte van vorig jaar.

In totaal bezochten er tot en met oktober zo’n 11.000 mensen het museum. Dat is evenveel als een jaar eerder, maar vanwege Corona ging het museum van 13 maart tot en met 8 juni op slot.

De sterk toegenomen belangstelling is te danken aan de restauratie van het badhuis en een reeks vernieuwingen, die in de gesloten periode zijn aangebracht. Hierbij werden 150 beschadigde plekken en honderden meters muren hersteld. In juli bezochten drie keer zoveel mensen het Thermenmuseum en in augustus verdubbelde het bezoek, in vergelijking met een jaar eerder. In september is sprake geweest van een stijging van 50 procent van de bezoekers.

Uiteraard is het museum minimaal de komende twee weken gesloten door de nieuwe noodverordening. Toch is er al een nieuwe 'publiekstrekker' in de maak. Met de nieuwe familietocht 'Lucius & Amaka' wordt gehoor gegeven aan de vraag van bezoekers. Volgens het museum een ideale mogelijkheid voor kinderen vanaf zeven jaar kennis te laten maken met het oudste stenen gebouw van Nederland. Voor kinderen van vier tot zeven jaar komen er knutselactiviteiten geheel in de sfeer van het badhuis.

weerfoto november

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties