Awacs-basis blijft zeker tot 2025

Anonymous (not verified)
Gepubliceerd op 7/08/2013 om 20:01
Laatst bewerkt op 24/12/2020 om 22:10

De Awacs-basis bij Schinveld blijft zeker tot 2025 operationeel. Zelfs mogelijk tot 2030 of 2035. Dat zei de Duitse minister van Defensie Thomas de Maizière woensdag tegen de Aachener Zeitung.

De Maizière was woensdag op werkbezoek op de Navo-basis in Geilenkirchen. De defensieminister zei er vanuit te gaan dat de basis voorlopig nog blijft omdat de NAVO 800 miljoen euro heeft geinvesteerd in modernisering.

De vertraging die is opgelopen bij het opknappen van de start- en landingsbaan is volgens de minister nog niet opgelost. De baan zou vorig jaar groot onderhoud krijgen, maar Frankrijk blijft weigeren mee te betalen. Volgens de Maizière is dat echter geen onoplosbaar probleem.

Meld u aan en doe mee in het ZO-NWS Parkstad Opiniepanel!
Via het opiniepanel kunt u uw mening geven over allerlei actuele en relevante onderwerpen. ZO-NWS gebruikt uw meningen en adviezen voor journalistieke uitingen. Ook kunnen de uitkomsten van het panel gebruikt worden in onze radio- en televisie-uitzendingen. Iedereen die in de regio Parkstad Limburg woont en 18 jaar of ouder is, kan zich hier aanmelden.

-----

Heb jij een nieuwstip voor onze redactie of een opmerking?
Stuur ons een e-mail, vul het contactformulier in, of stuur een bericht naar onze Whatsapp: ‭06-11 31 96 64‬.

Reclame

Advertenties